İSMAİL FAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İSMAİL FAN

ARKADASINI DAVET ET-https://iykfan.yetkin-forum.com-ARKADASINI DAVET ET

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
iykfan
LÜTFEN DAHA İYİ YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUNUZ... TIKLA ÜYE OL EGER ÜYE İSEN TIKLA GİR
En son konular
» bir kaç tane daha para öğrnegi
profösör'e 10 bin ytl maaş Icon_minitimePtsi Ocak 12, 2009 7:07 pm tarafından Admin

» bir kaç para örnegi
profösör'e 10 bin ytl maaş Icon_minitimePtsi Ocak 12, 2009 6:54 pm tarafından Admin

» Hadise'yi seçen günaha girer
profösör'e 10 bin ytl maaş Icon_minitimePaz Ocak 04, 2009 6:25 pm tarafından Admin

» Gülse birsel kendini kendi şikayet etti
profösör'e 10 bin ytl maaş Icon_minitimePaz Ocak 04, 2009 6:19 pm tarafından Admin

» Demet akalın ayrıldı mı?
profösör'e 10 bin ytl maaş Icon_minitimePaz Ocak 04, 2009 6:17 pm tarafından Admin

» Necdet Dede 250 bin TL’yi kaçırdı
profösör'e 10 bin ytl maaş Icon_minitimePaz Ocak 04, 2009 6:04 pm tarafından Admin

» misket şüphesi
profösör'e 10 bin ytl maaş Icon_minitimePaz Ocak 04, 2009 6:01 pm tarafından Admin

» röpörütajımız.ALİ ÖZMEN-ALİ ABİ
profösör'e 10 bin ytl maaş Icon_minitimeC.tesi Ocak 03, 2009 8:59 pm tarafından Admin

» Ali özmen'in İsmail yk ile benzerligi
profösör'e 10 bin ytl maaş Icon_minitimeC.tesi Ocak 03, 2009 8:46 pm tarafından Admin

profösör'e 10 bin ytl maaş

YazarMesaj
acet6
Admin
Admin
acet6

profösör'e 10 bin ytl maaş Empty
MesajKonu: profösör'e 10 bin ytl maaş   profösör'e 10 bin ytl maaş Icon_minitimeC.tesi Ocak 03, 2009 8:24 pm

kriz var onlarda ise para bollugu
Kamu ve üniversite hastanelerindeki hekimlerin tam zamanlı çalışmasını öngören "Tam Gün Yasası"nın çıkması durumunda, tıp fakülteleri Sağlık Bakanlığı hastanelerinde eğitim verebilecek. Yasanın, üniversitelerin eğitim kalitesini artıracağını belirten Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Prof. Dr. Nihat Tosun, "Üniversitedeki akademisyenler çok daha iyi bir ücret alabilecek. Bir profesörün ortalama maaşı 10 bin TL olacak. Bu da kötü bir para değil" dedi.

Tosun, YÖK ile tam gün yasası ve tıpta uzmanlık yönetmeliği üzerinde çalışma yürüttüklerini, tıpta uzmanlık alanının gelişmiş ülkelerdekine uyarlanacağını söyledi. Kamu ve üniversite hastanelerindeki hekimlere tam zamanlı çalışma zorunluluğu getiren "Tam Gün" yasa taslağının Başbakanlığa gönderildiğini anımsatan Tosun, şunları kaydetti:

Hastalarımız açıkta kalabilir

"Tam gün yasasında, yeni kurulacak veya mevcut tıp fakültelerinin Sağlık Bakanlığı hastanelerinden faydalanmasına ilişkin hüküm getirilecek. Buradaki en önemli sıkıntı özlük haklarında. Üniversitedeki uzmanların Sağlık Bakanlığı hastanesinde de görev yapmasının önündeki engeli bu kanunla aşmayı planlıyoruz. Yeni kurulan tıp fakültelerinde hem öğrenciler, hem de öğretim elemanları bunu bekliyor. O fakülteler, iyi hastaneler olduğu için bizden hastanelerimizi istiyor. Ancak, bir eğitim kurumu hastane işletmeciliğine soyunduğunda ciddi problemlerle karşılaşıyor. Şu anda iyi hastane işletmeciliği yapan az sayıda üniversite var. Bu hastanelerimizi üniversiteye devrettiğimizde, işletmecilikte sorun olursa hastalarımız açıkta kalır."

Gelişmiş ülke kriteri

Tosun, yasayla tıp fakültelerinin, Sağlık Bakanlığı'nın hastanelerini "hasta bakmak, ameliyat ya da eğitim" için kullanabileceklerini kaydetti. Eğitim ve araştırma hastanelerinin üç büyük il dışındaki orta derecedeki illere de yaygınlaştırılacağını bildiren Tosun, bunun o illerdeki tıp fakültelerine de katkısı olacağını kaydetti.
Tosun, gelişmiş birçok ülkede, tıp fakültelerinin kendi hastaneleri bulunmadığını, ya yakınlarındaki vakıf hastanelerinde ya da diğer kamu hastanelerinde eğitim verdiklerini belirtti. Tosun, "Hastanelerin yönetimi bizde olacak. Oraya gelen öğretim üyesinin üst sicil amiri hastane yöneticisi olmayacak ama o öğretim üyesi hastanenin kurallarına uyacak. Performanstan ve diğer haklardan yararlanacak" diye konuştu.

En son Admin tarafından Paz Ocak 04, 2009 5:59 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : maal:maaş)

profösör'e 10 bin ytl maaş
1 sayfadaki 1 sayfası